O nas
Odkryj moc swojej mowy
Dlaczego my?
Nasza praca wciąga nas w całości, pochłania i uszczęśliwia. Mamy ogromne szczęście, ponieważ nasza praca, jest naszą pasją, jest naszą siłą napędową, która nas pcha do przodu. Jest tym, co nas ożywia, daje radość, wzbudza pozytywne uczucia i emocje oraz ładuje nasze akumulatory. Największą radością jest dla nas, kiedy nasi pacjenci są zadowoleni z efektów swojej ciężkiej pracy.
Wizja
Mowa to sprawność, której należy się nauczyć. Uważamy, że aby zakomunikować coś innym, powinniśmy umieć nasze myśli ubrać w odpowiednie słowa, nadać im odpowiedni akcent, melodię, ton, prawidłową artykulację, aby jak najpełniej wyrazić siebie, nasze odczucia, emocje i stany. Sprawia nam radość, kiedy nasi pacjenci są zadowoleni z efektów swojej ciężkiej pracy, dlatego też ciągle się dokształcamy, podnosimy swoje kwalifikacje aby dać Wam to, co dla Was najlepsze.
Misja
Naszą misją jest stymulowanie rozwoju mowy, skuteczna korekcja nieprawidłowej artykulacji, wczesna interwencja logopedyczna oraz pomoc w zdobywaniu i rozwijaniu kompetencji językowych.
Poznaj nasz zespół
Wojciech Lipski
dr n. hum., językoznawca, logopeda, adiunkt w Katedrze Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS w Lublinie. Jego zainteresowania naukowe dotyczą przede wszystkim psychogennych zaburzeń mowy, psycholingwistyki, zaburzeń mowy w schizofrenii i ASD, zaburzeń płynności mówienia u dzieci i dorosłych. Pełnił funkcję Sekretarza Zarządu Głównego (2011-2014) oraz Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej (2014-2017, 2017-2020) Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Jest autorem monografii naukowej pt. „Zaburzenia konotacji w schizofrenii” oraz współautorem nagradzanych podręczników akademickich: S. Grabias, J. Panasiuk, T. Woźniak (red.), „Logopedia. Standardy postępowania logopedycznego”, Lublin, 2015, Wyd. UMCS; A. Domagała, U. Mirecka (red.), „Metody terapii logopedycznej”, Lublin, 2018, Wyd. UMCS oraz A. Domagała, U. Mirecka (red.), „Logopedia przedszkolna i wczesnoszkolna”, T. 2. „Diagnozowanie i terapia zaburzeń mowy”, Gdańsk, 2021, Wyd. Harmonia Universalis. Oprócz tego opublikował kilkanaście artykułów naukowych i rozdziałów w monografiach poświęconych zaburzeniom mowy i języka. Czynnie uczestniczył w ogólnopolskich konferencjach naukowych. Prowadzi terapię logopedyczną dzieci i dorosłych z zaburzeniami mowy i języka. Miłośnik filmów i literatury poruszających tematy zaburzeń psychicznych, psychiatrii, psychoterapii i zdrowia psychicznego.
Ewa Machalska
Ewa Machalska – mgr filologii polskiej ze specjalnością logopedyczną, ukończyła studia podyplomowe z surdologopedii, emisji głosu, neurologopedii, wczesnej interwencji logopedycznej, uczestniczyła w wielu szkoleniach i kursach z zakresu elektrostymulacji, kinesiotapingu, jąkania, fizjoterapii w stomatologii. Swoje doświadczenie zdobywała w placówkach medycznych (Przychodnia „Puls” w Zamościu, „Przychodnia Lekarze Specjaliści” w Lublinie, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niesprawnością Intelektualną w Świdniku), przedszkolnych (Przedszkole „Tęczowa Łąka” w Lublinie). Pracuje z osobami dorosłymi i dziećmi z zaburzeniami mowy i języka. Interesuję się zagadnieniami z zakresu surdologopedii, wczesnej interwencji logopedycznej, ponadto uwielbia książki, teatr i muzykę klasyczną. Twierdzi, że w pracy nie pracuje… tylko się dobrze bawi. Prywatnie, mama Jacka, Weroniki i Eli.